piątek, 23 listopada 2012

Singapur, Czeskie Budziejowice, Toronto

Nanyang Technological University

Jedna z dwóch największych uczelni w Singapurze. Campus jest podzielony na kilka odrębnych szkół (College of Engineering; College of ScienceNanyang Business SchoolCollege of Humanities, Arts, and Social Sciences), które są jeszcze podzielone na wydziały. Identyfikacja poszczególnych wydziałów nie jest spójna, każdy funkcjonuje tutaj odrębnie. Brakuje tego zunifikowania, jak dzieje się choćby w przypadku Technische Universiteit (TU/e) w Holandii (poprzedni post). Myślę, że wynika to z bardzo rozbudowanej struktury całej szkoły. Zwróciłam uwagę na projekt identyfikacji dla wydziału Arts, Design & Media (College of Humanities, Arts, and Social Sciences). Identyfikacja zawiera projekt logotypu, informatory, plakaty informacyjne, materiały promocyjne oraz stronę internetową. Identyfikacja odpowiada charakterowi studiów. Chcą pokazać, że funkcjonują jako nowoczesna jednostka, nastawiona na nowe technologie. W niektórych materiałach jest zastosowany również znak całego uniwersytetu.










 































South Bohemian University Identity (projekt niewdrożony)

Koncepcja identyfikacji została zaprojektowana przez czeskiego projektanta Jana CharvataCała idea opiera się na pokazaniu profilu chemicznego i biologicznego, z których uczelnia jest najbardziej znana. Forma logotypu odnosi się do sześcioboku, komórki. Do podstawowego znaku można dodawać skróty poszczególnych pod-wydziałów. Patrząc na znak nie mamy wątpliwości, że mamy do czynienia z uczelnią o profilu chemicznym. 









































OCAD University (Ontario College of Art and Design University)

OCAD jest wyróżniającą się uczelnią artystyczno-projektową w Kanadzie. Co prawda sama uczelnia powstała 135 lat temu to nowa identyfikacja już w pełni odzwierciedla współczesną epokę. Identyfikacja została zaprojektowana przez Bruce Mau Design team. Montywem przewodnim/inspiracją stał się budynek szkoły, którego fasada pokryta jest kwadaratami. Dlatego logo składa się z ramek/pikseli. Ciekawa jest zasada budowy znaku, ponieważ jest modularny i jedną ramkę zajmuje skrót OCAD, drugą U oznaczające University, a motyw, który zaistnieje w największej ramce jest projektowany przez studenta, który każdego roku kończy szkołę z wyróżnieniem. Tak więc znak zmienia się w jednej części. W sumie identyfikacja składa się z modularnego znaku, druków akcydensowych, materiałów informacyjnych, gadżetów, flag oraz projektu legitymacji studenckiej.


























Brak komentarzy:

Prześlij komentarz